baner projekty

9d7150b8f6358e8a197a978396a9e5ab

W tym ważnym dniu, jeszcze bardziej skierujmy swoje myśli i dobre słowa w kierunku najbliższych nam Seniorów.

Drodzy Seniorzy!

Z okazji Waszego Święta Wójt Gminy Stegna Pani Ewa Dąbska, Zastępca Wójta Pan Tomasz Gajewski wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stegnie składają wszystkim, którzy wkroczyli w Złotą Jesień Życia serdeczne życzenia długich lat, wypełnionych zdrowiem, radością oraz szacunkiem, życzliwością i miłością najbliższych. Niech każdy Wasz dzień wypełnia ludzka życzliwość, wdzięczność i pomoc, a optymizm życiowy nigdy Was nie opuszcza.

Osoby w dojrzałym wieku mają bardzo dużo energii i chęci do działania. Nasi Seniorzy z Gminy Stegna również! Dzięki realizowaniu projektu „STOP WYKLUCZENIU” Seniorzy z Tujska, Bronowa i Drewnicy mogli zacząć świętować Dzień Seniora chwilę wcześniej podczas weekendowego wyjazdu do Jastrzębiej Góry.

Po zakwaterowaniu w pokojach i chwili odpoczynku Seniorzy spotkali się wspólnie na piątkowej kolacji. Czas

wolny spędzali na basenie, w strefie saun i siłowni. Seniorzy integrowali się w hotelowej kawiarni, ale również podczas leśnych spacerów.

W sobotę odbyła się wycieczka na Hel. W pięknym helskim lesie, podczas spaceru nie mogło zabraknąć grzybobrania. Seniorzy po dotarciu na miejsce w towarzystwie przewodnika zwiedzali Muzeum Obrony Wybrzeża. Tam znajdowały się liczne obiekty o charakterze militarnym. Niezwykle ciekawym miejscem w Muzeum jest imponujący skansen militarny. Było można podziwiać obiekty wielkogabarytowe takie jak armaty, łodzie i szalupy, miny morskie. Na Bulwarze Nadmorskim w Helu Seniorzy udali się pod pomnik Neptuna, którego pierwowzór znajduje się w Bolonii.

Podczas wycieczki Seniorom udało się zwiedzić 2 skrajne punkty na mapie Polski: w sobotę Cypel Helski - najdalej wysunięta w morze część Półwyspu Helskiego, a  w niedzielę najdalej wysunięty punkt na północ, fragment polskiego wybrzeża- Gwiazda Północy. W sobotni wieczór Seniorzy mogli wykazać się swoimi tanecznymi zdolnościami na parkiecie.

 

Projekt STOP WYKLUCZENIU! Rozwój usług społecznych na terenie Gminy Stegna został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020